czwartek, 13 lutego 2014

Co warto wiedzieć o myciu parą?

Myjnie, myjki i mycie parą.
 Myjnie parowe pojawiają się w Polsce jak grzyby po deszczu. W procesie mycia para używana jest para wodna w temperaturze około 120oC i pod ciśnieniem 8-10 barów. To właśnie wysokie ciśnienie i poźniejsze użycie mikrofibry sprawia, że brud dobrze się rozpuszcza.
 Niewątpliwą zaletą tej techniki jest małe zużycie wody (około 4-5 litrów) czy brak odpadów (wszelkie zabrudzenia pozostają na włóknach). Ogromną zaletą mycia parą jest mobilność. Myjki parowe można z powodzeniem przenosić lub przewozić autem. Na rynku dostępne są także myjki wyposażone we własne źródło zasilania, takie rozwiązanie oszczędza nam zmartwień o zasilenie urządzenia.
Zalety pary.
 Tak jak już było wspomniane wcześniej, mycie parą (w odróżnieniu od tradycyjnego mycia wodą) nie generuje ścieków, za które możemy nawet otrzymać mandat. Dzięki wykorzystaniu samej pary wodnej możemy usunąć wiele trudnych zabrudzeń jak : plamy tłuszczu, oleju, sól drogową, farby. Myjki parowe znajdują zastosowanie nie tylko przy myciu aut ale także przy czyszczeniu miejsc publicznych(chodników, nagrobków, ścian). Kolejnym pozytywem mycia parą jest pozostawianie iście sterylnej powierzchni. Wykorzystuje się to między innymi przy dezynfekcji pojazdów pogotowia ratunkowego czy przewożących żywność. Dzięki parze wodnej można w szybki sposób utrzymywać w czystości przestrzenie miejskie. Nie jest szkodliwa dla zdrowia ludzkiego, więc można jej używać w bezpośrednim kontakcie ze skórą. Ciekawym zastosowaniem pary wodnej jest usuwanie oblodzenia z powierzchni samolotów pasażerskich.
Podsumowanie.
 Podsumowując, mycie parą ma wiele zalet, za przykład których można podać pozostawianie iście sterylnej powierzchni czy brak ścieków. Sektor myjni parowych w Polsce cały czas się rozwija. Najczęściej myjnie powstają w większych aglomeracjach miejskich. Mycie parą jest techniką bardzo nowoczesną i polecaną w XXI wieku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz