środa, 2 kwietnia 2014

Co trzeba wiedzieć o skórzanej tapicerce?

 Tapicerka skórzana, jak sama nazwa wskazuje, powstała z naturalnego tworzywa, jest piękna i elastyczna. Przy codziennej eksploatacji tapicerka skórzana wymaga o wiele więcej troski niż tapicerka wykonana z materiału, ale bardzo dobrze zadbana jest o wiele piękniejsza niż tapicerka tradycyjna, z materiału. W momencie zaniedbania skóry staje się ona śliska, popękana, poprzecierana, świeci i wydziela nieprzyjemny zapach.

Poniżej przedstawimy kilka zasad dotyczących prawidłowego użytkowania tapicerki skórzanej w aucie.

1.Tapicerkę skórzaną należy czyścić i konserwować. Zabiegi te powinny być wykonywane regularnie. Nie wykonywanie tych zabiegów może grozić popękaniem skóry, zepsuciem dobrego wyglądu tapicerki, a w efekcie tego nasze auto straci na wartości.
2.Tapicerkę skórzaną czarną i ciemniejszą należy czyścić regularnie co 3 miesiące, jasną i kolorowa co 2 miesiące. W sklepach i myjniach dostępne są preparaty przeznaczone do mycia i czyszczenia skóry. Jeżeli kierowca preferuje spodnie typu jeans, fotel kierowcy należy czyścić co miesiąc.
3.Konserwację tapicerki należy przeprowadzać zawsze po jej dokładnym wyczyszczeniu, nigdy odwrotnie!!
4.Kolor skóry ma niebywałe znaczenie przy konserwacji. Każdy właściciel samochodu chce, aby tapicerka auta była zawsze w dobrym stanie, dobór odpowiednich kosmetyków jest uzależniony jest właśnie od koloru.
 Przy czarnej lub ciemniejszej tapicerce najważniejsze jest, aby osiągnąć matowy kolor, tak jak to jest w przypadku fabrycznie nowych aut wyposażonych w ten kolor tapicerki. Jeżeli nasze auto posiada jasną lub kolorową tapicerkę, musimy zadbać o to, aby nie zmieniała ona koloru podczas codziennej eksploatacji. Najczęściej skóra foteli odbarwia się w momencie kontaktu z innymi materiałami, takimi jak jeans czy skóra.
Co szkodzi tapicerce?
  1. Metalowe elementy ubrań trwale uszkadzają skórę. Uszkodzenie powstałe po kontakcie z metalem to różnej wielkości zadrapania i zadarcia.
  2. Jeansy i odzież skórzana – po kontakcie z tymi materiałami skóra odbarwia się i niezwłocznie należy przeprowadzić jej renowację.
  3. Niewyczyszczone zabrudzenia. Zabrudzenia nieusunięte w odpowiedniej chwili potrafią spowodować nawet pękanie skóry.
  4. Kolejną przyczyną pękania skóry może być nadmierne nagrzewanie przez światło słoneczne, a w efekcie – utrata naturalnych olejków nawilżających.
Tapicerka w fabrycznie nowych autach jest bardziej odporna na zabrudzenia i uszkodzenia. - mit czy prawda?
 To jest mit. Najnowsze modele aut projektowane są po to, aby dawać radość i przyjemność z jazdy właścicielowi. Ta sama zasada tyczy się tapicerek. Najbardziej znane marki aut posiadają w swojej ofercie konfiguracyjnej kilka rodzajów skór, nawet te najdelikatniejsze, które wymagają jeszcze więcej troski ze strony właściciela.
Zapach skóry – ulubiony zapach.
 Preparaty prócz działania ochronnego lub naprawczego zostawiają po użyciu zapach skóry we wnętrzu auta. Należy postępować zgodnie z instrukcją użytkowania preparatu. Po konserwacji, zapach skóry utrzymuje się nawet do kilku tygodni. Przy regularnym użytkowaniu i serwisowaniu, skóra zaczyna pachnieć samoczynnie nowością, a efekt ten można wzmocnić używając preparatów o intensywniejszym zapachu.


 Konserwację i czyszczenie skóry można przeprowadzać w naszym, domowym garażu. Jednak w razie wątpliwości co do poprawności działania – zapraszamy do naszej myjni EKO SUN.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz